आतंकवादबिरूद्ध विश्वका सबै देश एक हुनुपर्छः प्रधानमन्त्री मोदी

एजेन्सी – भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले पुलवामा हमलामा राजनीतिक स्वार्थ हावी भएको बताएका छन् ।

एकता दिवस परेडमा प्रधानमन्त्री मोदीले देशलाई सम्बोधन गर्दै आतंकवादको निन्दा गर्दै विपक्षीलाई पुलवामा हमलामा राजनीतिक स्वार्थ देखाउँदै निशाना बनाएका हुन् ।

‘प्रगतिका लागि यी प्रयासहरूको बीचमा भारत र समग्र विश्वले आज धेरै चुनौतीहरूको सामना गरिरहेको छ । विश्वका धेरै देशहरूमा केही समयका लागि रहेको आतंकवादको जस्तो अवस्था । यो समर्थनमा बाहिर आएको छ, यो आज विश्वव्यापी चिन्ताको विषय हो’, उनले भने ।

प्रधानमन्त्री मोदीले विश्वका सबै देश, सरकार र जातिहरूलाई आतंकवादबिरूद्ध एकताबद्ध हुन आह्वान गरेका छन् । उनले शान्ति, भ्रातृत्व र आपसी सम्मानको भावना मानवताको वास्तविक पहिचान भएको र आतंकवाद–हिंसाले कसैलाई फाइदा पनि नहुने बताए ।

उनले पुलवामा हमला सम्बन्धी अप्रत्यक्ष रूपमा विपक्षमाथि हमला गर्दै राजनीतिक स्वार्थ पुल्वामामा देखिएको र देशले यो घटना कहिल्यै बिर्सन नसक्ने बताए ।

प्रधानमन्त्री मोदीले भने, ‘आज जब मैले अर्धसैनिक बलको परेड हेरिरहेको थिएँ, मेरो दिमागमा अर्को तस्विर थियो, त्यो तस्वीर पुलवामा हमलाको थियो । यो देशले यो कुरा कहिल्यै बिर्सिन सक्दैन कि जब सम्पूर्ण देश आफ्नो बहादुर छोराहरूको बिदाइमा शोकमग्न भएको थियो । त्यसोभए केहि व्यक्तिहरू त्यस दुः खमा मुछिएनन्, उनीहरूले पुल्वामा आक्रमणमा उनीहरूको राजनीतिक स्वार्थ हेरिरहेको थिएँ ।’

फेसबुकबाट तपाईको प्रतिक्रिया